Kādēļ uzņēmumam nepieciešams GMB?

Google My Business ir ērti lietojams rīks uzņēmumiem un organizācijām, lai pārvaldītu savu tiešsaistes uzņēmumu Google tīklā. Ar Google My Business palīdzu klientam ir ērti atrast uzņēmumu, uzzinot konkrētā uzņēmuma stāstu. Klients ātri uzņem svarīgu uzņēmuma informāciju, turpretī uzņēmums to var viegli papildināt un rediģēt.

Ņemot vērā, ka internets ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, kas spēj ietekmēt mūsu darbības, liekot visam piekļūt ātrāk, ērtāk, risinot ikdienas lietas no telefona vai datora. Uzņēmumi šādas aktivitātes no cilvēku puses sāk izmantot savā labā. Google My Business savu attīstību sācis ne tādēļ, ka cilvēkiem ir svarīgs internets, bet visu pirms – latvieši visaktīvāk izmanto meklātājprogrammu – Google. Google izmanto vairāk kā 90% no visiem Latvijas iedzīvotājiem. Šis arī ir primārais iemesls, kādēļ Google My Business ir kļuvis par tik neaizstājamu uzņēmuma rīku.

GMB noder uzņēmumiem, kam ir fiziska atrašānās vieta – restorāni, kafejnīcas, saloni u.c., turklāt pateicoties GMB varam pacelt uzņēmuma pozīciju Google meklējumos. Tomēr, lai radītu efektu, uzņēmumam ir nepieciešams sevi pareizi pozicionēt. Ne tikai sevi, bet savu uzņēmuma produktu vai pakalpojumu. GMB sniedz iespēju norādīt uzņēmuma pamatinformāciju. Uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, darba laiku, kā arī mājas lapu, vizuālos materiālus, iespēju uzdot jautājumus, uz tiem sniegt atbildes, pievienot atsauksmes u.c. Pievienojot, piemēram, attēlus, tas potenciālajam klientam radīs reālāku sajūtu par uzņēmumu, tā darba stilu un piedāvāto produktu kvalitāti.

Ar GMB var publicēt gan tekstuālus ierakstus, gan attēlus un video. Tas arī sniedz iespēju klientam veikt rezervāciju pakalpojumam ar viena klikšķa palīdzību. Publicējot uzņēmuma jaunumus un aktualitātes, ar attēliem un video materiāliem uzņēmums noteikti piesaistīs lielāku apmeklētāju uzmanību, raisot interesi par biznesu. Neatkarīgi no tā, cik liels ir uzņēmums, ar GMB var informēt iespējami plašāku auditoriju.

Korekti aizpildot visu informāciju GMB profilā, tas nodrošina iespēju Jūs vieglāk atrast meklētājprogrammās. GMB profilu var papildināt vai rediģēt jebkurā brīdī, tādejādi panākot tikai aktuālas informācijas publicēšanu profilā. GMB profilā ir pieejams arī pārskats statistikai. Var aplūkot, cik skatījumus saņem profils, kāda ir auditorija, kā tiek atrasts uzņēmums – pēc atslēgas vārdiem vai nosaukuma. Statistikas pārskats sniedz plašāku ieskatu par mērķauditoriju, tādejādi var uzlabot pārdošanu.


GMB – palielina iespēju tikt atrastiem Google, Google maps, dod iespēju veikt nepierobežotus atjauninājumus, papildināt kontu ar vizuāliem materiāliem, iegūt plašāku informāciju par klientu. Kā arī informēt esošos un potenciālos klientus par uzņēmuma jaunumiem. Tas ir ērti lietojams mārketinga rīks gan datorā, gan viedierīcē.

Esam digitālā aģentūra ”Edmedia”, kas mīl digitālus izaicinājumus, piemeklējot labāko risinājumu, sistēmu, ideju, reklāmas veidu veiksmīgai uzņēmuma attīstībai digitālajā pasaulē. Palīdzēsim piemeklēt īsto risinājumu, vai tā būtu uzņēmuma personīgā vietne, e-komercija, sociālo tīklu kontu administrēšana vai pārdomāta vides reklāma tieši Jūsu kompānijai!

Digitālā Darbnīca
www.digitālādarbnica.lv